top of page

ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

На зараз служба за контрактом можлива для претендентів з такими показниками:
1. Вам виповнилось 21 рік, ще не виповнилося 27 років і ви раніше не служили;
2. У вас ідеальне здоров'я та міцна фізична витривалість;
3. Контракт мінімум на три роки.

Потрібні такі документи!!!:
1. Довідка з УМВС про несудимість;
2. Військовий квиток, або приписне;
3. Копія атестата;
4. Копія свідоцтва про народження;
5. Автобіографія написана власноруч;
6. Копія паспорта;
7. Копія ідентифікаційного коду;
8. Копія атестата;
9. Копія свідоцтва про шлюб;
10. Копія диплома;
11. Сертифікати проходження наркологічного та психіатричного огляду та їх копії;
12. Шість фотографій МАТОВІ, розміром 3,5х4,5 (у військовій формі, піксель);
13. Дві фотографії МАТОВІ, розміром 9х12 (у військовій формі, піксель);
14. Папка на зав'язках.

ЗРАЗОК

АВТОБІОГРАФІЯ

Я, Петров Іван Іванович, народився 06 листопада 1980 року вс. Скоморохи, Житомирського району, Житомирської області, українець. 
У 0987 році пішов в перший клас загальноосвітньої школи в с. Ліщині Житомирського району, Житомирської області, 11 класів якої закінчив у 1998 році. Того ж року вступив до Головинського СПТУ-№2 смт Головино Черняхівського району, Житомирської області. У 1999 році отримав диплом за спеціальністю "Бухгалтер-оператор ЕОМ".
23.10.2000 року одружився з Івановою Галиною Петрівною. Свідоцтво про шлюб - 1-ТП №271624 видане 23.10.2000 року.
Я ні до яких партій не належу. До кримінальної відповідальності не притягувався. За кордоном не був.

МОЇ НАЙБЛИЖЧІ РОДИЧІ
Дружина Петрова Галина Петрівна, 1978 р.н., народилась в смт. Новогуйвинське, українка, тимчасово не працює. Проживає за адресою: м. Житомир вул. Лонцького, буд 21, кв 3.
Син, Петров Іван Іванович, 2003 р.н., народивсь в смт. Новогуйвинське, українець, навчається в ЗОШ№30 м. Житомира. Проживає за адресою: м. Житомир вул. Лонцького, буд 21, кв 3.
Батько, Петров Іванович, 1950 р.н., білорус. В зв
'язку з тим, що мої батьки розлучились в 1985 році, зв'язок не підтримуємо.
Мати - Петрова (Атамасова) Надія Яківна, 1956 р.н., народилась в с. Волосів, Житомирського району, Житомирської області, українка. Проживає за адресою: 
м. Житомир вул. Лонцького, буд 21, кв 3.
Сестра: Коваль (Петрова) Оксана Іванівна, 1980 р.н., народилась 
в с. Волосів, Житомирського району, Житомирської області, українка. Проживає за адресою: м. Житомир вул. Лонцького, буд 21, кв 3.

РОДИЧІ ДРУЖИНИ
(Аналогічний опис, як вищевказаний)

Засуджених та за кордоном з моїх родичів та родичів моєї дружини не маю. Моя домашня адреса: 
м. Житомир вул. Лонцького, буд 21, кв 3. Паспорт серія ВС 987 645 виданий 1 серпня 2001 року Житомирським УМВС України в Житомирській області.

20.02. 2015 року                               (особистий підпис)               І.І. Петров

Умови служби на прикладі ДШВ

Джерело - офіційний сайт ДШВ: https://dshv.mil.gov.ua/vijskova-sluzhba-za-kontraktom/

(редакція станом на 2022 рік).
 


Вимоги до прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу до Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються:

1. громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;

2. військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою;

3. військовослужбовці, які проходять строкову військову службу;

4. військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

ВІК

Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу становить від 18 до 40 років.

Довідково. Стаття 20. Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” N2232-ХІI—1992 року (із змінами).

Разом з тим, громадяни України, які не досягли граничного віку перебування в запасі, у разі  настання особливого періоду можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на строк військової служби в календарному обчисленні, встановлений частиною третьою статті 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” №2232-ХІI—1992 року (із змінами). Відповідно до статті 28 того ж Закону граничний вік перебування військовозобов’язаних у запасі — до 60 років.

ВИМОГИ

Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом до Десантно-штурмових військ ЗС України є:

1. стан здоров’я та придатність до військової служби у Десантно-штурмових військах ЗС України за медичними показниками та показниками профвідбору;

2. фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;

загальноосвітній рівень;

3. мотивація до військової служби;

4. рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

5. Вимоги до прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу іноземців та осіб без громадянства.

ВИКЛЮЧЕННЯ

Іноземці та особи без громадянства раніше не судимі та які перебувають в Україні на законних підставах, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом до Десантно-штурмових військ ЗС України на посади рядового, сержантського і старшинського складу, з випробувальним терміном два місяці.

Довідково. Стаття 211, 212. Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” N2232-ХІI—1992 року (із змінами).Строки військової служби при прийнятті на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

ТЕРМІНИ СЛУЖБИ

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, встановлюються такі терміни військової служби в календарному обчисленні:

1. з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу — строком на 3 роки;

2. з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу — строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;

3. з військовослужбовцями, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану — до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;

4. з військовослужбовцями строкової військової служби та військовослужбовцями військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактому період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію — строком на 6 місяців.

(У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково). Стаття 231. Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” «N2232-ХІI—1992 року (із змінами).

Порядок відбору кандидатів на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

ВІДБІР

Процедура відбору громадян для прийняття на військову службу за контрактом передбачає:

1. вивчення особистих якостей, установлення відповідності рівня їх освіти та професійної підготовки;

2. організації медичного огляду;

3. перевірки рівня фізичної підготовки;

4. проведення заходів професійно-психологічного відбору;

5. проведення спеціальної перевірки (у разі необхідності).

Довідково

У разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці України контракт з громадянином (військовослужбовцем) укладається до отримання результатів спеціальної перевірки.

Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку або реєстрацією місця проживання чи перебування заяву, а військовослужбовці строкової військової служби подають рапорт на ім’я командира військової частини з проханням щодо прийняття їх на військову службу за контрактом, а також за встановленими формами письмові згоди на використання та обробку персональних даних, проведення спеціальної перевірки відомостей.

Районні (міські) військові комісаріати, на підставі переліку вакантних посад, пропонують потенційним кандидатам посади, з урахуванням пріоритетності  в їх комплектуванні.

На громадян призовного віку, військовозобов’язаних і жінок, стосовно яких за результатами попереднього вивчення прийняте позитивне рішення, командиром військової частини надається письмова згода на проведення відбору та оформлення особової справи та направлення до військової частини (або навчального центру) для укладення контракту.

На громадян, які звернулися із заявою безпосередньо до військової частини до Письмової згоди обов’язково додаються матеріали проведеного у військовій частині професійно-психологічного відбору та перевірки рівня фізичної підготовки.

Наявність Письмової згоди військової частини до районного (міського) військового комісаріату на проведення вивчення громадян, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, є невід’ємною умовою для початку відбору кандидата на військову службу за контрактом.

Перед прийняттям на військову службу за контрактом кандидат подає до військового комісаріату, де перебуває на військовому обліку, або військової частини за місцем проходження строкової військової служби так і документи:

1. автобіографію в рукописному і надрукованому примірниках;

2. копію паспорта громадянина України та довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків та інших обов’язкових платежів;

3. копії документів про освіту та трудову діяльність;

4. службову характеристику (з місця роботи або навчання);

5. копії документів про народження та сімейний стан;

6. медичну довідку про стан здоров’я;

7. довідку про склад сім’ї та місце реєстрації або фактичного проживання;

8. військовий квиток (для військовозобов’язаних);

9. письмову згоду на проведення спеціальної перевірки (у разі необхідності).

З кандидатами, визнаними придатними до військової служби у Десантно-штурмових військах ЗС України за станом здоров’я для прийняття на військову службу за контрактом, увійськовій частині організовується перевірка рівня фізичної підготовленості за нормативами, визначеними наказом Міністра оборони України «Про затвердження Настанови з фізичної підготовки у Збройних Силах України».

Довідково. Пункт 2.16 Розділу 2. «Військова служба за контрактом», «Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» (зі змінами)

Пільги та гарантії для військовослужбовців рядового,

сержантського складу за контрактом

Під час проходження військової служби за контрактом військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу у відповідності до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 21.12.91 №2011-XII (зі змінами) мають право на наступні пільги:

  1. Отримання житла за рахунок держави.

Довідково. У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні – у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.

  1. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.

  2. Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

  3. Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військовоїслужби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини.

  4. Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).

  5. Безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорониз доров’я.

  6. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

  7. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).

 

Довідково:

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах,—в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

 

 

Після завершення першого контракту (у тому числі 6—ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

  1. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку вразі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

Разом з тим відповідно до ст.119 «Кодексу законів про працю України» (із змінами) внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, а саме:

за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

bottom of page